KURDİSTAN BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NİN HÜKÜMETİNİ KURMA ÇALIŞMALARI…

0
769

Sürgünde Kurdistan Birleşik Devletleri Hükümetini kurmanın çalışma komitesi mensubu arkadaşlarımızın hepsi değerli, bilgili ve kararlı arkadaşlarımızdırlar.
Arkadaşlarımız, Kurdistan ve Dünya kamuoyunu bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra Hükümet’imizin geçici üyelerini belirlemeye çalışıyorlar.
Çalışmalarımız, Hükümetimizin temek kanun ve kurallarına son şeklini vermeyi de kapsıyor.
Hedefimiz nettir. Kararımız kesindir. Hedef ve kararımızın tartışılması veya ertelenmesi pazarlık’a kapalıdır. Bu karar soylu halkımızın beklentilerine yanıttır.
Geçici Hükümet üyelerini, çalışma komitesi üyeleri olan arkadaşlarımızla birlikte belirledik. İsimlerini belirlemiş olduğumuz geçici Hükümet üyeleri soylu halkımızın tanınan, deneyimli ve asil üyeleridirler.

Geçici Hükümet üye’liğine seçilecek saygıdeğer temsilcilerimiz, Kurdistan Birleşik Devletleri’nin temel yasalarını ve kanunlarını KURDİZM felsefesi çerçevesinde netleştirecekler. Paralel olarak Birleşmiş Milletler kurumuna müracaat ederek, sınırlarımızın, dillerimizin, para birimimizin ve bayrağımızın tanınmasını, Vatan’ımızı işgalcilerden kurtarmak için yapacağımız çalışmalara yasal statü tanınmasını ve desteklenmesini talep edecekler.

Hükümet’imizin çalışma birimleri oluşturulacak. Halkımızın tüm siyasi hareketleri temsil edilecek. Kurdistan Halkının birlikte hareket etmesini, Hükümet’imizle ortaklık antlaşmaları sağlayıp Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmiyet kazanması hedefine varılana dek dinlenmeyeceğiz ve ölmeyeceğiz.

Halkımız da bizim gibi XWEDA’ta inansınlar ve kendilerine güvensinler. Sakın ola ki barbar işgalcilere boyun eğmeyelim.
Soylu halkımız, kutsal topraklarımızı işgal etmiş olan soysuz leş kargalarından çok daha fazla onurludur. Halkımız kendilerini barbar işgalcilere karşı korumak ve vatan’larında kendi Devlet çatısı ve Bayrak’ı altında yaşamak hakkına sahiptir.
Çalışma komitemiz, Kurdistan’da işgal güçlerinin Kurdistan Halkına ve doğasına yönelik işlemiş oldukları suçlara karşı uluslararası düzeyde hukuk mücadelesi çalışmalarını yürütmektedir.

Eğitim ve Ekonomi alanında çalışma hazırlıklarımız var. Kürd’ler arası dayanışma sağlama ve Kurdistan Birleşik Devletleri’nin resmiyet kazanması, kalıcı güvenliğinin oluşması için ortaklık düzeyinde bazı Dünya Devletleri’yle çalışmalarımız var.
Kültürel ve tarihi bilgileri bir araya getirmek başta olmaz üzere başka bazı çalışmalarımız da var. Hükümet’imizin kurulmasından sonra bu çalışmalarımızın hepsini Hükümet’imize teslim edeceğiz.

Bi xwedê bawerin em.
Bi Gelê Kurdîstan’ê bawerin em.
Bi xwe bawerin em.
Xwe nasin em.
Maf u heq’ê xwe zanin em.
Xwediyê Kurdîstan’in em.
Serbilindin.
Kurd’in em.
Vane livrin.
Al’a me, Ziman’ê me./ Gel u Welat’ê me.
Kurd u Kurdîstan’in em vane Livrin.

11-03-2018

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin