KURDİSTAN CUMHURBAŞKANI SAYIN M.BARZANİ’NİN GÖREV SÜRESİNİN SONUÇLANMASI KONUSU

0
817

Sayın M.Barzani’nin babası merhum Molla Moustafa Barzani, Qadi Mihemed Ghazi’nin Muhabad’da kurulmuş olan Kurdistan Cumhuriyeti kabinesinde Genel Kurmay Başkanıydı.
Her Kürd’ün, Qadi Mihemed ve Molla Moustafa Barzani’nin hayat hikayelerini okuması gerekir.
Sayın M.Barzani’nin babası, dedesi ve büyük dedesi gibi amcaları ve büyük amcaları başta olmak üzere bütün aşiretleri yaşamları boyunca Kurdistan halkının özgürlüğü ve Kurdistan’ın bağımsızlığı için mücadele içerisinde geçti.
Yekiti’nin kurucu lideri Merhum Mam Jalal Talabani ve GORAN hareketinin kurucu lideri Nurshirwan Moustafa büyük Kürd lideri Merhum Molla Moustafa Barzani’nin yanında peşmerge idiler.
Barzani aşiretinin Kurdistan’ın Bağımsızlığı uğrunda vermiş oldukları şehitlerin adlarını ve sayısını öğrenmek için Sayın Meshoud Barzani’nin yazmış olduğu Kurdistan tarihi -1- 2- 3 kitaplarını okumalıdır.
Meshoud gibi Molla Moustafa’nın tüm çocukları ve torunlarının yaşamları Kurdistan’ın Bağımsızlığının mücadelesi ile sınırlıdır.

İngiliz İmparatorluğuna karşı, Osmanlı İmparatorluğuna karşı, İran şahına karşı Saddam Housein ve ondan önceki Irak liderlerine karşı ve bugün Kürd’lüğün düşmanı olan tüm faşist güçlere karşı hiç teslim olmadan savaşmış olan soylu bir ailedir Barzani’ler.
25 Eylül’den önce Sayın Meshoud Barzani, referandumdan sonra görev süresi dolduğunda yeniden Başkan olmayacağını ilan etmişti. Dediğini de yaptı.
Kürd’lüğe düşman faşist çevreler ve akıl fukaraları olayı farklı göstermeye çalışıyorlar. İşin iç yüzü ve doğrusu budur.
Sayın Barzani’nin saygıdeğer şahsında tüm Barzani’lere ve Kürd halkının özgürlük mücadelesine, Kurdistan’ın bağımsızlığına yaşamlarını adamış olan herkese, minnetle ve saygıyla teşekkür ediyoruz.

Başarıyla sonuçlanmış olan 25 Eylül 2017 Bağımsızlık referandumu, Bağımsız Birleşik Kurdistan Devletinin resmileşmesinin ilk ve temel adımıdır. Bunu asla unutmayalım.
Bağımsızlık referandumunu gerçekleştirmiş olan Kek Meshoud’a çok teşekkür ediyor, kendilerine sağlıklı, huzurlu ve çok uzun yaşam diliyorum.
Kurdistan’da ciddi sorunlar vardır. Ama var olan sorunlar otuz yıl önceki sorunlardan çok daha azdır. Kürd halkının olanakları ve Dünya’daki konumları da her dönemden çok daha fazladır. Var olan sorunları aşacağız. Buna inanalım.
Sorunları aşmaya hep birlikte gayret edelim.
Bağımsız Birleşik Kurdistan Devletinin resmileşmesini başarmak hem görevimizdir, hem de HAKKIMIZDIR. Bundan asla ve asla vazgeçmeyelim.

Kek Meshoud,
Win her hebin
Win her bijîn
Emirdar é heré mezin
Serok é serbilind
Cansaxî a bi rumetî u diréj jibona we be
Win di xér u xweşîyé da bijîn
Bijî Kurd u Kurdistan. Dem a we xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin