HAK VE HUKUK’A SAYGI İLE KARARLAR ALMAZSANIZ SONUNUZ BERBATTIR

0
1592

Türkiye Devletinin yöneticileri, iktidar partisiyle muhalefetiyle ağız birliğiyle Kurdistan’da Bağımsızlık referandumu için karar vermiş olan yöneticilerine kudurmuş sokak itleri gibi saldırıyorlar.
Kurdistan Bölgesel hükümetinin Sayın Cumhurbaşkan’ına, Sayın Başbakan’ına, Parlamento üyelerine ve halkına hakaretler ve tehditler yağdırıyorlar.
Sayın Mesut Berzani hakkında “Aşiret lideri” söylemini hakaret olarak kullanıyorlar.
Kürd halkının soylu değerlere sahip Aşiret geleneği vardır. Aşiret liderleri vardır. Kurdistan Aşiretlerinin mensupları binlerce yıllık tarihlerini ezbere bilirler.

Benim rahmetli dedem, sırasıyla on bir babasının isimlerini ve mezarlarının yerlerini bize ezberletirdi. Rahmetli dedemin mezarı dahil on iki dedemin sırasıyla isimlerini ve mezar yerlerini biliyorum. On ikinci büyük dedem’den önceki büyük dedelerimin nereden geldiklerini biliyorum. İsa’dan önce dört bin yılına kadar olan ailemin tarihini biliyorum.
Kurdistan Aşiretlerinin hepsinin durumu böyledir.
Bugün Türkiye’yi yöneten ve muhalefet tarafında olup Sayın Berzani’ye dil uzatan soysuzların hiçbiri babasının dedesinden ötesini bilmez. Hepsi sokak hırsızlığından geliyor. Elbette Aşiret yapısının asaletinin önemini algılayamazlar.
Aşağılık kompleksiyle Sayın Berzani’ye dil uzatan sokak züppelerine “haddinizi bilin” demekle yetiniyorum.

Sizler, Kürd halkının köpekleri bile olamazsınız.
Kürd halkının mal ve mülklerine el koymuşsunuz.
Kürd halkının servetinin gölgesinde sefa sürüyorsunuz.
Kürd halkını servetinin gölgesini kendi kuyruğunuzun gölgesi sanıp kibirli kibirli havlamayın.
Sizin Atatürk’ünüz dahil Kürd halkının bahçe kapısında bekçi köpeklerine bakıcı bile olamazsınız. Bunu bilin.
Soysuz bozuntuları, sizin, Sayın Berzani veya başka bir Kürd liderine dil uzatmak haddinize değil. Güney Kurdistan Bağımsızlığını ilan etti. Ötesi ise tamamlanması gereken formalitedir.
Dünya’nın hiçbir gücü de bunu engelleyemez.
Sizin gibi soysuzların havlamaları ise Kürd halkının bağımsızlık tutkusunu güçlendirir. Bunu da bilin. Türkiye’nin bir muhalefet lideri, hızını alamayıp, “81- Düzce, Kerkük-82, Musul-83 deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır” diye havlamış.
Hoşt, hoşt. Sübyancı bozuntusu. Senin çocuk tecavüzcüsü olduğunu Türkiye’nin güvenlik, istihbarat ve basın kuruluşlarının hepsi biliyor. Kendi çoluk çocuklarından utanmıyor ve sana müdahale etmiyorlar diye, salyalı pis ağzınla Kürd halkının değerlerine karşı havlamaktan vazgeç.

Akıllı ol sübyancı bozuntusu. Daha fazla ileri gidip beni, senin suratına kusmak zorunda bırakma.
Beş bin ülkücü hazır diyerek savaş naraları atmakla kan tacirliği yapma. On milyonlarca Kürd ulusunun kahramanlarının doksan yılı aşkındır barış tutkusunun yüzü hürmetine sabırla beklediğini o kokuşmuş pis zihniyetine sok.
Pislik soysuz sürüsü. Yeter artık. Pisliklerinizle, barbarca ve zulümünüzle benim gibi bir insanı bile “nereden inceyse oradan kopsun” dedirtirseniz, sizin korkularınız da sizi kurtaramaz. Hem suçlu hem güçlü gösterisinden vazgeçin. Hak ve hukuka saygıyla kendinize gelin. Dem a we xweş.

Saygılarımla, Hüseyin Baybaşin