Türkiye-Rusya Arasındaki Gerilim

0
375

8 Haziran 2016 Bugün haberlerde çok önemli bir konu var. Bay Erdoğan Bay Putin’e mektup yazmış. Suriye Türkiye sınırında düşürülen Rusya uçağı için özür dilemiş ve tazminat ödemeyi teklif etmiş.
Bay Erdoğan’ın bu adımı doğru bir adımdır. Türklerin yararınadır. Uçağın düşürülmesinden öteye, o süreçte Bay Erdoğan’ın tutumu yanlıştı. Diplomatik taammümlere uygun bir tutum değildi. Ciddi devlet adamına yakışmayan bir tutumdu.

Öncelikle bunu belirtelim. Bay Erdoğan’ın bugünkü adımı “bükemediğin eli öpeceksin” Türk atasözüne uygun bir adımdır. Demek ki Bay Erdoğan, Bay Putin’e karşı haklı değildir. Bay Putin’in elini bükemediği içindir ki elini öptü. Bay Erdoğan Bay Putin’in elini öptü. Bu adımın adı budur. Biz Kürtler bu olaydan çok ciddi ders çıkarmalıyız. Bay Erdoğan’ın talimatıyla biz Kürtlere yaşatılan barbarlık büyük bir zulümdür. Bay Erdoğan haksız olduğunu çok iyi biliyor. Bay Erdoğan biz Kürlerin güçsüzlüğünü de çok iyi biliyor. Bundan ötürü bize zulüm ediyor Bay Erdoğan. Bizim haklı olduğumuzu da çok iyi biliyor. Zayıf olduğumuz için Türk devletinin 100 yıldır bize yaşattığı barbarca zulmü Bay Erdoğan sürdürüyor. Bu demektir ki hak adalet Müslüman birliği, Müslüman kardeşliği gibi söylemler Bay Erdoğan’ın ve Cumhuriyet Türkiye’sinin çirkin bir yalanı ve kandırmacasıdır. Bunu çok iyi görmek zorundayız. Biz Kürtler için tek bir yol var Bağımsız Birleşik Kürdistan Devletidir. Başka çıkış yolumuz yok. Bize başka da bir yol, çare bırakmıyorlar. Cumhuriyet Türkiye’si ve Bay Erdoğan. Biz Kürtler birleşerek, birlikte hareket ederek başarıya ulaşırız. Güçlü olmamız için birlikte hareket etmemiz yeterlidir. İsrail devleti güçlü olduğu için vatandaşları güven içinde yaşıyorlar bugün. Bizim Kürdistanımızın ve halkımızın olanakları İsrail Devletinden, İsrail halkından çok daha güçlü olmaya elverişlidir. Biz Kürtler olanaklarımızı doğru değerlendirerek başarıya ulaşırız. İnsanlarımızı sevgiyle doğru yola, doğru yöne yönlendirmeliyiz. Doğru yön Bağımsız Birleşik Kürdistan Devletidir.

Pirozbe
Saygıyla, Hoşçakalın.

Hüseyin Baybaşin

TEILEN
Önceki İçerikBREXIT
Sonraki İçerikRamazan Bayramı Mesajı