1924 YILINDA Kİ CHP İLE ŞİMDİ Kİ CHP ARSINDA HİÇBİR FARK YOKTUR

0
1057

CHP milletvekili Gürsel Tekin’in yaptığı açıklama bile Kurdlerin oylarını çalmaya yönelik bir stratejidir. Altılı masa Kurd halkının oy vereceği milletvekillerinin HDP varsa biz yokuz açıklaması üzerine HDP altılı masayı bir tekmeyle altını üstüne getirmelidir. HDP ile yan yana gelmekten bile korkan CHP, en üst düzeyde onur duyarak milletvekillerini yalanlayıp bu açıklamayı yapıyorsa, 1924 yılında ki CHP ile şimdi ki CHP’nin hiçbir farkı olmadığının kanıtıdır. Helalleşme gibi yalanlarını da daha net bir şekilde ortaya koymuştur. Diğerlerinin de Kurd halkının haklarına karşı hiçbir olumlu duygu taşımadığının da kanıtıdır.  Ben HDP’nin politikalarına karışmam ama HDP altılı masayı dağıtıp altı kez kafalarına geçirmeleri gerekir.

 

Bana göre HDP Kurd halkının oyları karşılığında Kurd halkının hak ve hukukunun tanınması ve hapishanelerde tutsak bırakılan insanlarımızın serbest bırakılması karşılığında pazarlık yapmalıdır. Madem CHP, HDP ile yan yana görünmekten dahi korkuyorsa, Kurd halkının haklarının tanınması için herhangi bir açıklama yapmaktan korkan CHP nasıl helalleşecek ve Kurd sorununu çözecektir?

 

Kurd dilinin anayasa da resmi dil olması, Kurd halkının Kurtuluş Mücadelesi için doğru veya yanlış bir şekilde suçlanıp cezalandırılan insanlarımızın affedilmeleri şartıyla Erdoğan’ı desteklemeleri altılı masaya en güzel cevap olacaktır. Bay Erdoğan’ın bu soykırım uygulamalarını bırakıp demokratik bir devlet inşa edeceğine inanmasam da sadece CHP ile pazarlık masasına oturmaya şartlandırmamalıdır. HDP, Kurd halkının hak ve hukukunun tanınması için AKP ile de pazarlık masasına oturabilmelidir. Bizim için AKP ve CHP arasındaki fark ak köpek ile kara köpek arasındaki fark kadardır.

Kurd halkının helal oylarıyla sizin sisteminiz olan TBMM’nin en büyük üçüncü partisini olan partinin oyları sizin için bir değeri yoksa HDP’nin de o masayı altı onların kafasına geçirmesi lazım. Bu söylemlere rağmen bunu yapmazsa HDP’nin de onlardan bir farkı kalmayacaktır.